Odżywianie dla leniwych. 4 tricki w pielęgnacji włosów

Czasochłonna pielęgnacja to MIT przez duże M! Każdemu przyda się czasami wieczór, podczas którego poświęcimy długie godziny wyłącznie na pielęgnację włosów. W rzeczywistości można sobie na to pozwolić bardzo rzadko. To wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z pielęgnacji włosów. Co to, to nie! Wystarczy poznać kilka sposób na skrócenie sobie czasu poświęcanego na odżywianie.

1. Odżywka do włosów przed myciem

Spróbuj wykonać oszczędną wersję OMO, czyli OM (odżywianie – mycie). Nakładając odżywkę do włosów na zwilżone włosy przed myciem oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze. Jak to możliwe? Zużywasz mniej odżywki do włosów i mniej wody. W dłuższej perspektywie czasu to spora oszczędność. Jest jeszcze jeden plus. Odżywka ochrania włosy przed negatywnym działanie silnych składników myjących z szamponu.

2. Odżywka do włosów w sprayu

Idealne rozwiązania dla zabieganych to zawsze prosta aplikacja. Kiedy nie ma czasu na zabawę z pipetą lub dozownikiem, wystarczy sięgnąć po odżywkę do włosów w sprayu. Szybko i równomiernie zaaplikujemy kosmetyk na włosy, a przy tym nawet nie pobrudzimy rąk. Nie stracimy czasu na żmudne nakładania odżywki na włosy pasmo po paśmie, ani na mycie rąk. Odżywka do włosów w sprayu to wygoda, która dostępna jest w wielu wersjach niemal od każdej marki.

3. Spłukiwanie włosów zimną wodą

Po odżywieniu i umyciu włosów zazwyczaj musimy jeszcze zabezpieczyć je serum, olejem lub innym produktem, który wygładzi je i ułatwi stylizację. Niesforne i puszące się włosy po myciu to często wynik niedomknięcia łusek włosów. Można temu zapobiec spłukując włosy chłodną (nie całkiem zimną) wodą, na koniec mycia. Taki zabieg domknie łuski i wygładzi pasma.

4. Odżywka do włosów bez spłukiwania

Dość prostym patentem jest też kupno odżywki bez spłukiwania. Taki produkt ma dużo lżejszą formułę i nie obciąża włosów, a więc można stosować go po myciu. Działanie odżywki do włosów bez spłukiwania jest takie samo jak standardowego produktu, a aplikacja o wiele szybsza i łatwiejsza. Taką odżywkę można nakładać na umyte, wilgotne włosy przed suszeniem.