Odżywki na wypadanie włosów. Czy są skuteczne?

Naturalnym procesem jest systematyczna utrata włosów, których dziennie może wypadać nawet około 100 sztuk. To wcale nie oznacza problemów, bo w miejsce obumarłego włosa wyrasta nowy. Ten cykl powtarza się. Problem pojawia się wówczas, gdy utrata włosów jest nadmierna i zauważalne są jej skutki. Widoczne łysienie może mieć kilka przyczyn, jednak jest na nie jeden sposób – wzmacniająca odżywka do włosów.

Krótkie kompendium wiedzy przedstawione poniżej zawiera odpowiedzi na najpopularniejsze pytania w tym temacie. Dowiesz się wszystkiego na temat łysienia i stosowania odżywek do włosów o sprecyzowanym działaniu.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Może nasilać się w pewnych okresach np. po mroźnej zimie lub upalnym i słonecznym lecie. Związane jest to nie tylko z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, ale również ze wzmożoną utratą składników odżywczych i zaniedbaną pielęgnacją. Pielęgnację włosów warto nadrobić stosując odżywki do włosów. Przyczyną nadmiernego wypadania może być również zbyt częsta stylizacja włosów, zbyt duża ilość kosmetyków lub produkty nieodpowiednie dla naszej skóry. Łysienie często jest również związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej. Jest to tzw. łysienie androgenowe występujące częściej u kobiet (np. po porodzie). We wszystkich przypadkach bardzo ważne jest stosowanie wzmacniającej odżywki do włosów.

Jaką odżywkę na wypadanie włosów kupić?

Oprócz tego, żeby w ogóle zdecydować się na kupno odżywki do włosów wypadających, ważny jest też jej wybór. Nie każda odżywka do włosów się sprawdzi. Najważniejsze jest odżywienie i wzmocnienie cebulek włosowych. Im lepiej ukorzeniony będzie włos, tym mniejsze prawdopodobieństwo wypadania. Trzeba więc zadbać o odpowiednią dawkę witamin, minerałów i składników odżywczych. Poza tym warto postawić na obecność składników hamujących wypadanie włosów. Nie jesteśmy w stanie określić jednej, dokładnej przyczyny nadmiernej utraty włosów, dlatego lepiej wybierać odżywki do włosów wzbogacone o kilka takich substancji. Najważniejszy jest jednak czas – kuracja wzmacniająca powinna trwać przynajmniej 3 miesiące.