Pielęgnacja męskim okiem, czyli odżywka do włosów dla faceta

Facet + odżywka do włosów = brak męskości. Często spotykamy się z takim stereotypem, który powielany jest przez samych zainteresowanych. Proponując chłopakowi lub mężowi coś poza szamponem do włosów narażamy się na pogardliwy wzrok i stwierdzenie w stylu „nie jestem babą”. To niezbyt rozsądne podejście, bo włosy mężczyzn także potrzebują odżywienia!

Na szczęście, mężczyźni coraz chętniej sięgają po specjalistyczne zestawy kosmetyków i przeznaczone dla mężczyzn odżywki do włosów.

Częściej widuje się ich na fryzjerskim fotelu i nie dziwi już raczej widok faceta z zadbaną fryzurą. To duży przeskok w porównaniu do kilku lub kilkunastu lat wstecz. Wówczas męska pielęgnacja włosów polegała tylko na goleniu się i myciu najprostszym szamponem. Dlaczego mężczyźni również zaczynają dbać o włosy?

To duża zasługa środków masowego przekazu. Więcej reklam produktów przeznaczonych dla mężczyzn, więcej zadbanych prezenterów i aktorów na ekranie, a także zmiany w postrzeganiu pielęgnacji włosów – to wszystko złożyło się na sukces. Sukces, jakim jest coraz większa świadomość mężczyzn. Faceci przestają bać się odżywek do włosów, nie uważają ich za zło i zaczynają rozumieć, że mogą pomóc w zapanowaniu nad nieładem na głowie.

Czym różni się pielęgnacja włosów u mężczyzn i kobiet? Tu odpowiedź nie powinna zaskoczyć. Niczym. Chyba, że weźmiemy pod uwagę wyeliminowanie z propozycji dla mężczyzn odżywek do włosów o typowo kobiecych, kwiatowych zapachach. Tych nie kupi żaden mężczyzna. Co ciekawe, mężczyźni wcale nie potrzebują typowo męskich odżywek do włosów. Ważniejszy od etykiety jest skład, który nie różni się od tego w produktach dla kobiet. Samo odżywianie włosów opiera się na tych samych zasadach i daje takie same efekty.

Czy da się zauważyć na pierwszy rzut oka, że mężczyzna używa odżywki do włosów? Oczywiście, że nie! Każdy facet z zadbanymi włosami i równo przyciętą fryzurą zwróci naszą uwagę na ulicy, ale na pewno nie w kontekście zastanawiania się, czy używa odżywki do włosów. Nie da się określić, czy ktoś ma z natury lśniące i zdrowe włosy, czy poświęca na ich pielęgnację całe wieczory. Tak samo u kobiet i u mężczyzn. Pielęgnacja włosów u obu płci rządzi się takimi samymi prawami.